Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Mińsku Mazowieckim

Aktualnie

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik

Odsłon artykułów:
429606

QRcode

QRcode na telefon
tel. 25 758 50 59
www.piwminsk.pl
PIW kontakty
dzieki tym kodom możesz szybko pobrac nasz nr telefonu, adres www i e-mail na swój smartfon. Wystarczy użyć czytnika QRcode.

Informacja o zagrożeniu wścieklizną

Rozmiar tekstu:


 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim przekazuje w załączeniu mapę lokalizacji zwierząt podejrzanych o wściekliznę na terenie powiatu mińskiego w III kwartale 2018 r., które zostały przebadane laboratoryjnie w kierunku tej choroby (przypadek - nr 101).

 

 

 

Jednocześnie aby zwiększyć skuteczność nadzoru nad tą niebezpieczną chorobą, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim zwraca się z prośbą o zgłaszanie przypadków znalezienia zwłok bezdomnych psów i kotów oraz zwierząt dzikich padłych w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstw i domostw ludzkich. Zgłaszać należy również wszystkie przypadki stwierdzenia nienaturalnego zachowania zwierząt, wskazującego na możliwość zarażenia wirusem wścieklizny oraz zwierząt padłych lub zabitych z objawami klinicznymi wścieklizny takimi jak:

  • nadmierna pobudliwość
  • agresja wobec ludzi i zwierząt
  • brak lęku przed człowiekiem u zwierząt dzikich
  • trudności w połykaniu (pokarmu, wody)
  • porażenia kończyn, drgawki

 

Badania ww. zwierząt są elementem nadzoru biernego nad wścieklizną i stanowią najważniejsze źródło informacji na temat występowania choroby.

 

tel. 25 758 50 59 w. 30, fax 25 758 50 59 w. 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.